Ορκωμοσία Ιουλίου 2019

Η ορκωμοσία του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας θα πραγματοποιηθεί

την Τετάρτη, 10.7.2019 στις 10:00 π.μ., στην Αίθουσα Τελετών του Κτηρίου Διοίκησης του Α.Π.Θ. (ισόγειο)

Όσοι/-ες ενδιαφέρεστε να ορκιστείτε παρακαλείσθε να το δηλώσετε στη Γραμματεία από τη

Τετάρτη, 12.6.2019 μέχρι και τη Δευτέρα, 1.7.2019

Την αίτηση για την ορκωμοσία μπορείτε να την υποβάλετε :

1. Αυτοπροσώπως στη Γραμματεία του Τμήματος, κατά τη διάρκεια της εξυπηρέτησης του κοινού, δηλ. 12.00-13.00 καθημερινά, προσκομίζοντας απαραίτητα : 1. βεβαίωση από τη βιβλιοθήκη του Τμήματος ότι δεν έχετε καμία εκκρεμότητα 2. ακαδημαϊκή ταυτότητα (πάσο) 3. βιβλιάριο σπουδών (εάν υπάρχει) 4. βεβαίωση διαγραφής από τις Φοιτητικές Εστίες (εάν διαμένετε εκεί) 4. βιβλιάριο υγειονομικής περίθαλψης φοιτητή (σε περίπτωση που είχε εκδοθεί)

2. Μέσω e-mail, στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. συμπληρώνοντας ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στο θέμα του e-mail τον τίτλο ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019 και επισυνάπτοντας την αίτησή σας.

Την αίτηση μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ

Στην ορκωμοσία σας χορηγούνται, δωρεάν, ένα (1) αντίγραφο πτυχίου και ένα (1) πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας. Αν, εκτός από αυτά, επιθυμείτε και άλλα πιστοποιητικά παρακαλείσθε να τα συμπεριλάβετε στην αίτησή σας.