Ορκωμοσία Νοεμβρίου 2018

Κατηγορία: News Γράφτηκε από τον/την Τσώχου Σοφία

Η ορκωμοσία του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας θα πραγματοποιηθεί

την Τρίτη, 13.11.2018 στις 10:00 π.μ., στην Αίθουσα Τελετών του Κτηρίου Διοίκησης του Α.Π.Θ. (ισόγειο)

Όσοι/-ες ενδιαφέρεστε να ορκιστείτε παρακαλείσθε να το δηλώσετε στη Γραμματεία από τη

Δευτέρα, 15.10.2018 μέχρι και τη Παρασκευή, 2.11.2018

Την αίτηση για την ορκωμοσία μπορείτε να την υποβάλετε :

1. Αυτοπροσώπως στη Γραμματεία του Τμήματος, κατά τη διάρκεια της εξυπηρέτησης του κοινού, δηλ. 12.00-13.00 καθημερινά, προσκομίζοντας απαραίτητα : 1. βεβαίωση από τη βιβλιοθήκη του Τμήματος ότι δεν έχετε καμία εκκρεμότητα 2. ακαδημαϊκή ταυτότητα (πάσο) 3. βιβλιάριο σπουδών (εάν υπάρχει) 4. βεβαίωση διαγραφής από τις Φοιτητικές Εστίες (εάν διαμένετε εκεί) 4. βιβλιάριο υγειονομικής περίθαλψης φοιτητή (σε περίπτωση που είχε εκδοθεί)

2. Μέσω e-mail, στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. συμπληρώνοντας ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στο θέμα του e-mail τον τίτλο ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018 και επισυνάπτοντας την αίτησή σας.

Την αίτηση μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ

Στην ορκωμοσία σας χορηγούνται, δωρεάν, ένα (1) αντίγραφο πτυχίου και ένα (1) πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας. Αν, εκτός από αυτά, επιθυμείτε και άλλα πιστοποιητικά παρακαλείσθε να τα συμπεριλάβετε στην αίτησή σας.

Νέα υπηρεσία για απόφοιτους:
Ηλεκτρονικές αιτήσεις πιστοποιητικών

Έναρξη προγράμματος, ενημέρωση και πρώτο μάθημα πρώτης θεματικής ενότητας
Παρασκευή 28-9-2018, ώρες 10:00-15:00 στο Κεντρικό Αμφιθέατρο, Παλαιά Φιλοσοφική Σχολή Α.Π.Θ.

Αναγόρευση της Νίκης Eideneier-Αναστασιάδη σε Επίτιμη Διδάκτορα του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Α.Π.Θ. - 15.05.2018

DAAD-Hochschulpartnerschaft mit Griechenland (2017–2019)
Aktuelle Forschungsfelder in den deutschen und griechischen Literatur- und Kulturwissenschaften: Synergien und Potentiale