Ι. Τσακίρη: ΠΡΟΣΟΧΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ εργαστήριο Α' Εξαμήνου: "Εισαγωγή στη Φιλολογία"

Κατηγορία: Ανακοινώσεις Διδασκόντων Τελευταία ενημέρωση : Τρίτη, 02 Οκτωβρίου 2018 Γράφτηκε από τον/την Τσακίρη Ιωάννα

Α’ ΕΞΑΜΗΝΟ  «ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ»

Το εργαστήριο του μαθήματος που είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ και ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ για την απόκτηση βαθμολογίας, μετά τις τελικές εξετάσεις, αρχίζει από τη Πέμπτη 4 Οκτωβρίου και πραγματοποιείται στη ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ του Τμήματός μας (Παλαιό Κτήριο ΦΛΣ, 2ος όροφος, 314 γρ.)  ανάλογα με την ομάδα στην οποία ανήκετε.

Δείτε στο πρόγραμμα σε ποιά ομάδα ανήκετε.

Ι. Τσακίρη

Νέα υπηρεσία για απόφοιτους:
Ηλεκτρονικές αιτήσεις πιστοποιητικών

Έναρξη προγράμματος, ενημέρωση και πρώτο μάθημα πρώτης θεματικής ενότητας
Παρασκευή 28-9-2018, ώρες 10:00-15:00 στο Κεντρικό Αμφιθέατρο, Παλαιά Φιλοσοφική Σχολή Α.Π.Θ.

Αναγόρευση της Νίκης Eideneier-Αναστασιάδη σε Επίτιμη Διδάκτορα του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Α.Π.Θ. - 15.05.2018

DAAD-Hochschulpartnerschaft mit Griechenland (2017–2019)
Aktuelle Forschungsfelder in den deutschen und griechischen Literatur- und Kulturwissenschaften: Synergien und Potentiale